PRESSBURG DEVELOPMENT je nezávislá konzultačno - poradenská spoločnosť

O nás

PRESSBURG DEVELOPMENT je nezávislá konzultačno - poradenská spoločnosť v oblasti realitného developmentu.

Naše know-how pochádzajúce z medzinárodného prostredia nám umožňuje poskytovať poradenské služby na vysokej profesionálnej úrovni v rámci a naprieč celým procesom realitného developmentu. Skúsenosti z dlhoročného pôsobenia v renomovaných európskych developerských spoločnostiach nám poskytuje možnosť pozrieť sa na veci ,,out-of-the-box” a priniesť tak pridanú hodnotu akémukoľvek pripravovanému, realizovanému, alebo existujúcemu developmentu. Naše služby umožňujú obchodnému partnerovi realizovať jeho predstavy v zmysle nastavania projektu, resp. vylepšenie ekonomických parametrov existujúceho assetu.

Počnúc ideovým zámerom konceptu, cez poradenstvo v oblasti legislatívneho postupu v rámci povoľovacieho procesu, nastavenie jednotlivých zložiek ekonomiky, cez prenájom, resp. predaj projektu (assetu) sme pripravení plniť tie najťažšie výzvy. Našou víziou sú developmenty, ktoré sú nielen funkčne vyladenou skladbou reflektujúcou dopyt a požiadavky trhu a vykazujúcou ekonomické rácio, ale zároveň sú aj príspevkom k formovaniu dotknutého urbánneho prostredia s dlhodobou udržateľnosťou.

Real Estate Development and Investment - The Comprehensive Approach
Tomáš Liška MBA MRICS

Tomáš Liška MBA MRICS

Tomáš je súčasťou realitného biznisu od roku 2003 a má dlhoročné skúsenosti a znalosti pochádzajúce z významných manažérskych pozícií v uznávaných a rešpektovaných medzinárodných developerských spoločnostiach pôsobiacich na území Slovenska (TriGranit Development, HB Reavis). Je členom prestížneho inštitútu pre profesionálov v obore Real Estate - RICS (Royal Institute Chartered Surveyors), je držiteľom certifikátu University Birchem - Real Estate Expert, vyštudoval MBA na SMA vo Viedni.

V rokoch 2013 až 2015 bol členom predstavenstva SKGBC (Slovenská rada pre zelené budovy). Medzi dosiahnuté úspechy radí viac ako 70.000 m2 prenajatej plochy nájomcom v administratívnych budovách A štandardu, aktívna účasť na viacerých významných realitných transakciách, dlhoročnú takmer 100% obsadenosť budovy Lakeside Park o rozlohe 25.000 m2 ako aj prípravu a development signifikantných urbánnych schém ako sú Twin City, resp. Nové Nivy o celkovej rozlohe takmer 500.000 m2.